SZKOŁA PŁYWANIA SZKOŁA PŁYWANIA AquaStars

Dzień Kobiet
Zawody pływackie
Nauka pływania
Obozy
Wodna zabawa
Aqua fitness
Maraton

      Ogromne walory zdrowotne, a nawet lecznicze stawiają pływanie w tej grupie dyscyplin, które każdy człowiek - bez względu na wiek - powinien uprawiać.
Powszechnie uważa się pływanie za jeden z najzdrowszych sportów.
Jako dyscyplina sportowa przynosi szereg korzyści zdrowotnych: zwiększa ruchomość w stawach, likwiduje przykurcze, korzystnie wpływa na układ oddechowy, dotlenia i uodparnia organizm, zwiększa pojemność życiową płuc, usprawnia krążenie, pracę serca, ujędrnia i wygładza naskórek, harmonijnie rozwija całe ciało, gdyż aktywizuje więcej grup mięśniowych niż jakakolwiek inna dyscyplina sportowa. Jest w stanie skutecznie przeciwdziałać ujemnym wpływom cywilizacji oraz wpływa korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność dzieci. Kształtuje całą gamę cech motorycznych dziecka, stymulując jego prawidłowy rozwój. Poza rozwijaniem siły, szybkości, wytrzymałości wyrabia pożądane cechy osobowościowe, np.: odwagę, zdyscyplinowanie, poczucie obowiązku i systematyczności w pracy oraz szacunku dla innych osób. Wpływa również na rozwój społeczny: zgodne współdziałanie w zespole, odpowiedzialność za drugą osobę znajdującą się w wodzie.

Zdolność poruszania się w środowisku wodnym powinna być jedną z podstawowych umiejętności, jakie posiadł człowiek w czasie swego rozwoju. Pozwala ona w bezpieczny sposób podejmować działania rekreacyjne w czasie wolnym, nawet w bardzo zaawansowanym wieku. Pływanie jest zatem formą aktywności ruchowej, która wszechstronnie oddziałuje na organizm człowieka, odpręża i relaksuje, można je uprawiać dla przyjemności i rozrywki przez całe życie bez względu na przejawiany stopień trudności. Umiejętność pływania pozwala poprawić stan zdrowia oraz zapewnić bezpieczne przebywanie nad wodą, przeciwdziała wypadkom utonięć.

Na nauczanie pływania nigdy nie jest za późno, jednak im wcześniej podjęte, tym łatwiej pozbyć się lęku przed wodą i szybciej opanować sztukę pływania. Z powyższych względów pływanie powinno zajmować szczególne miejsce w wychowaniu fizycznym oraz rekreacji ruchowej.

W czasach, kiedy kręgosłup człowieka jest szczególnie narażony na wszelkiego rodzaju deformacje, pływanie wspomaga oddziaływanie korekcyjne i rehabilitacyjne, odciąża kręgosłup zmniejszając skutki pionizacji postawy, sedenteryjnego trybu życia, nadwagi. 

Poprzez pływanie można także hartować organizm. Jest faktem, że w zbliżonych warunkach na początku kursu uczniowie marzną w wodzie szybciej, niż po jego zakończeniu. Ustrój przystosowuje się do pracy w zimnej wodzie.

Najkorzystniejszym okresem do nauczania pływania jest wiek od 5 do 9 lat, a za optymalny uznaje się wiek 7 lat.

Running sportsjordan size 15 wholesale CW7104-601 Release Date Info , Gov

Pogoda w Gdyni

Kalendarz

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
JSN Ares template designed by JoomlaShine.com